Папа Франциск закликав до виконання зобов’язань та подолання гуманітарної кризи на Донбасі

17:20, 09 січня 2017

Київ. 9 січня. УНІАН. Папа Римський Франциск закликав Україну рішуче прямували вперед у пошуку реальних вирішень для повного здійснення зобов’язань, взятих на себе сторонами конфлікту на Донбасі.

Як повідомляє Радіо Ватікан, про це понтифік сказав сьогодні під час традиційної на початку року зустрічі з дипломатичним корпусом, акредитованим при Святому Престолі.

«Також і в Європі, де не бракує напруження, готовність до діалогу становить єдиний шлях для гарантування безпеки та розвитку континенту. З прихильністю сприймаю ініціативи, спрямовані на користь об’єднання Кіпру, адже саме сьогодні наново розпочинаються переговори, водночас складаю побажання, щоби в Україні рішуче прямували вперед у пошуку реальних вирішень для повного здійснення зобов’язань, взятих на себе сторонами, і, насамперед, щоби була запевнена швидка відповідь на гуманітарну ситуацію, яка досі залишається важкою», – таким було одне із побажань Папи Франциска.

Також понтифік у контексті 100-річчя завершення першої світової війни ділився думками про мир і безпеку, підкреслюючи, що «в атмосфері загальних побоювань за теперішнє й невпевненості та тривоги за майбутнє, у якій ми занурені», вважає важливим звернутися зі словом надії, яке вкаже перспективу подальшого шляху».

Як повідомляв УНІАН, грецькі й турецькі лідери Кіпру 9 січня планують за посередництва ООН відновити мирні переговори.

Переговори між президентом Кіпру Нікосом Анастасіадісом і лідером турків-кіпріотів Мустафою Акінчі в Женеві аналітики називають історичною можливістю покласти край конфлікту, який розділяє острів у Середземному морі впродовж багатьох десятиліть.