Майже на всьому Дунаї через льодову обстановку паралізовано рух суден

20:53, 08 січня 2017

Одеса. 8 січня. УНІАН. Національний перевізник вантажів і пасажирів у Дунайському басейні «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) заявляє, що на Дунаї склалася льодова обстановка через різке похолодання і зниженням температури води в річці.

Як повідомили УНІАН в УДП, через сформовану обстановку паралізовано рух суден практично на всій протяжності річки.

Як повідомив начальник служби експлуатації річкового флоту Олександр Назаренко, станом на 8 січня судна УДП на угорській, сербській та болгарській ділянках рухаються в порти-сховища, де зможуть бути забезпечені зв'язком з берегом і з диспетчерською пароплавства, а також водою і необхідним постачанням.

«За останніми даними, на австрійській ділянці криги поки що немає. На угорській ділянці – льодохід 50%, на сербській ділянці утворення рихлого льоду до 50%, болгарській – до 100%. У районі Рені та Ізмаїла спостерігається сніжура (скупчення снігу на воді) до 80%», - повідомили на підприємстві.

Зазначається, що у зв'язку з прогнозованим різким похолоданням найближчим часом можна очікувати погіршення льодової обстановки, на українській ділянці можливе посилення льодоходу і поява заберегів (смуг крижаного покриву вздовж берегів).

Як повідомляв УНІАН, ВАТ «УДП» (м. Ізмаїл, Одеська обл.) з 1 січня 2017 р. заявило про закриття навігації на річці Дунай у зв'язку з її обмілінням. Повідомлялося, що рівень води відносно нульової позначки водопосту «Ізмаїл» становить 84 см. При цьому флот «Українського Дунайського пароплавства» продовжував працювати на всій протяжності Дунаю, але з меншою осадкою.

*** «Українське Дунайське пароплавство» - національний перевізник вантажів і пасажирів у Дунайському басейні і одне з найбільших транспортних підприємств у Європі. Компанія здійснює близько 25% транспортних перевезень по Дунаю. Флот компанії налічує кілька сотень самохідних і несамохідних річкових суден, а також морські судна дедвейтом 3-5 тис. тонн: шість суховантажів, один нафтоналивний танкер.