Сенатори Маккейн і Грем закликали Трампа покарати Росію за хакерські атаки

19:20, 08 січня 2017

Київ. 8 січня. УНІАН. Сенатори-республіканці Джон Маккейн і Ліндсі Грем закликали обраного президента США Дональда Трампа покарати Росію у зв'язку з висновками американських розвідслужб про те, що президент Росії Володимир Путін особисто розпорядився зробити кроки з метою вплинути на результат президентських виборів у США.

Про це вони заявили у програмі «Зустріч з пресою» на телеканалі NBC у неділю, передає «Голос Америки».

Грем і Маккейн відзначили, що спецслужби представили переконливі докази того, що Путін намагався вплинути на вибори. Трамп неодноразово відкидав цю точку зору, допускаючи, що не можна встановити, хто несе відповідальність за хакерські атаки.

«За пару тижнів Дональд Трамп стане захисником вільного світу і демократії. Ви маєте дати зрозуміти всім американцям – республіканцям і демократам, – що ви змусите Росію заплатити за спроби втручання», - сказав Грем.

У свою чергу Маккейн виступив за продовження розслідування хакерських атак.

«Нам потрібно впритул зайнятися цим питанням, дійти до суті та виробити стратегію в цій новій формі ведення війни, яка, фактично, може нашкодити нашій економіці, нашим виборам, нашій національній безпеці», – сказав він.

Обидва сенатори також заявили, що не можуть з упевненістю сказати, чи вони підтримають призначення колишнього голови компанії Exxon Mobil Рекса Тіллерсона - кандидата Трампа - на посаду держсекретаря, якого різко критикують за тісні зв'язки з Путіним. Комітет Сенату з міжнародних відносин має намір у середу провести слухання з обговорення кандидатури Тіллерсона.

У п'ятницю три розвідслужби США опублікували спільну доповідь, в якій міститься висновок про те, що Путін доручив провести роботу, щоб підвищити шанси Трампа на обрання президентом через дискредитацію його суперниці, демократа Гілларі Клінтон.

Хакери проникли на поштовий сервер Національного комітету Демократичної партії, а також викрали листування керівника передвиборчого штабу Клінтон Джона Подести. Пізніше електронні листи були розміщені в Інтернеті й використовувалися, аби поставити Клінтон у незручне становище. Публікацією, зокрема, користувався і сам Трамп, який неодноразово використовував зміст цих листів як важелі політичного впливу.

В розсекреченій версії доповіді говориться, що Росія намагалася підірвати довіру до демократичного процесу в США, завдати неприємності Клінтон, перешкодити їй виграти вибори і завдати шкоди її роботі на посаді президента в разі перемоги.

Джерело: http://www.golos-ameriki.ru/a/reuters-usa-cyber-russia-republicans/3667743.html

Як повідомлялося, в п'ятницю, 6 січня, Трамп назвав «політичним полюванням на відьом» значну увагу, яку приділяють останнім часом кібератакам Росії на США, зокрема, хакерським нападам із метою втрутитися в американські вибори.

Також він визнав висновки американської розвідки про втручання Росії у президентські вибори, але наполягає, що це не вплинуло на результат виборів.

Разом з тим 7 січня Трамп заявив, що призначить команду для розробки стратегії в протистоянні кіберзагрозам.