У листопадовій хакерській атаці на ОБСЄ виявлено російський слід – голова спецслужби Німеччини

18:42, 07 січня 2017

Київ. 7 січня. УНІАН. Федеральне відомство охорони з конституції Німеччини виявило російський слід у листопадовій хакерській атаці на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Про це в інтерв'ю агентству dpa заявив голова відомства Ханс-Георг Масен, передає Deutsche Welle.

"Наш аналіз показав, що структурні особливості цієї атаки аналогічні до тих, які вже знайомі нам з інших кібератак угруповання APT28, що мають відношення до нападу на німецький бундестаг", - заявив Масен.

"Є ознаки, що вказують на зв'язок APT28 із російськими джерелами", - підкреслив він.

Про хакерську атаку на ОБСЄ стало відомо наприкінці грудня минулого року. Представники ОБСЄ визнали, що в результаті злому серверів хакери могли отримати доступ до секретних документів організації й наразили на небезпеку цілісність її мережевої інфраструктури. Загрозу усунули за допомогою експертів з інформаційних технологій, до яких звернулася ОБСЄ.

Фахівці вважають, що хакерська група АРТ28, також відома під назвою Fancy Bear ("Модний ведмідь"), працює під керівництвом Головного розвідуправління (ГРУ) Збройних сил Росії, тоді як група АРТ29, відома ще як Cozy Bear ("Затишний ведмідь"), - під керівництвом ФСБ.

Джерело: http://dw.com/p/2VREf