В СБУ виступають проти оприлюднення Савченко списків полонених і зниклих безвісти на Донбасі

15:53, 07 січня 2017

Київ. 7 січня. УНІАН. В СБУ виступають проти оприлюднення народним депутатом Надією Савченко списків військовополонених і зниклих безвісти на Донбасі.

Як заявив радник голови СБУ Юрій Тандіт в ефірі телеканалу "112 Україна", публікація списків українців, які незаконно утримуються на окупованих територіях і в Росії, може нашкодити самим полоненим і їхнім родичам. Тому із Савченко проведуть роз'яснювальну роботу з цього приводу.

"Списки, звичайно ж, відомі. Ми працюємо з цими списками. Я лише можу сказати, що є певні закони, які обмежують викид будь-якої інформації, пов'язаної з персональними даними. Ми в 2014 і 2015 році ловили шахраїв, які отримували якусь закриту інформацію за списками тих наших героїв, заручників, які незаконно перебували в Донецьку і Луганську", - сказав Тандіт.

За його словами, ці списки не можна використовувати для якихось корисливих цілей, маніпулювати цими списками, займатися політичним піаром.

"Питання в тому, для чого ці списки публікувати. Нам ні в якому разі не можна поширювати інформацію, яка може нашкодити не тільки хлопцям, які знаходяться там, а також їх близьким, родичам", - зазначив радник СБУ.

Він ствердно відповів на запитання, чи проведе СБУ роз'яснювальну роботу з Савченко.

"Не сумнівайтеся: ми обов'язково проведемо певну роботу в рамках чинного законодавства", - сказав Тандіт.

Як повідомлялося, нещодавно Савченко написала на своїй сторінці у Facebook про намір опублікувати найближчим часом списки військовополонених і зниклих безвісти на Донбасі.

Джерело: http://ua.112.ua/ato/tandit-vystupyv-proty-publikatsii-spysku-viiskovopolonenykh-na-okupovanykh-terytoriiakh-363968.html