Ізраїль вирішив скоротити фінансування ООН на 6 млн дол.

14:42, 07 січня 2017

Київ. 7 січня. УНІАН. Ізраїль скоротить цього року свій внесок до ООН на 6 млн дол., висловлюючи таким чином протест проти резолюції Ради безпеки ООН, яка вимагала від країни припинити поселенську діяльність на палестинських територіях.

Про це повідомляє DW.

"Держава Ізраїль прийняла рішення скоротити значну частину нашого щорічного внеску (в ООН), а саме 6 мільйонів доларів", - заявив сьогодні речник Міністерства закордонних справ Ізраїлю.

Ізраїльський посол при ООН Денні Данон написав у Twitter, що ця сума у 6 млн дол. відповідає тій частині бюджету ООН, «яка йде на фінансування антиізраїльських органів». «Для Ізраїлю неприйнятно фінансувати ці установи", - заявив він.

Згідно з даними ізраїльських засобів масової інформації, країна щороку сплачує внесок в ООН на загальну суму у приблизно 40 млн доларів. "Антиізраїльським" у країні, зокрема, вважають Відділення ООН з прав палестинців.

Як повідомлялося, у прийнятій 23 грудня 2016 року резолюції Ради безпеки ООН наголошується, що політика Ізраїлю із будівництва поселень на Західному березі річки Йордан та будівництва у Східному Єрусалимі є порушенням міжнародного права та становить перепону для ізраїльсько-палестинського врегулювання. Резолюцію підтримали 14 з 15 членів Ради безпеки, в тому числі Україна.

Джерело: http://www.dw.com/uk/ізраїль-скоротить-свої-внески-до-оон/a-37045901