Посольство України в Чехії обіцяло компенсацію сину Михайлишина за можливі витрати, пов’язані зі зміною місця поховання Олеся

14:26, 06 січня 2017

Київ. 6 січня. УНІАН. Посольство України в Чехії заявляє, що обіцяло сину Володимира Михайлишина грошову компенсацію за можливі витрати, пов’язані зі зміною місця поховання українського поета Олександра Олеся.

Про це в коментарі Радіо Свобода повідомив тимчасовий повірений посольства Зіновій Гошовський.

«2 січня я особисто телефонував сім’ї Михайлишина із сьомої вечора і майже до одинадцятої вечора. Роман відмовився говорити. Я говорив з онуком Марком, намагався пояснити, що Олександр Олесь - визначна постать, дуже важлива для українського народу, що їхні дії можуть спричинити міжнародний скандал. Ми разом із представниками української громади обіцяли зібрати кошти, щоб змінити місце поховання», – наголосив Гошовський.

Раніше онук Михайлишина Марко Діан заявив, що про те, чиї саме останки були у могилі на цвинтарі у Празі, його батьки дізналися лише напередодні та вирішили, що вже запізно скасовувати церемонію поховання. «Як ми тільки тоді довідалися, то ми вже, властиво, нічого змінити не могли. Батько так вирішив», – сказав Діан.

Як відомо, вранці 3 січня на Ольшанському кладовищі у Празі було примусово ексгумовано останки видатного українського поета і драматурга Олеся та його дружини Віри Кандиби. На їхньому місці був похований Михайлишин, виходець з України, який доглядав за могилою і сплачував за неї необхідну ренту та відповідно до чеських законів набув на цю ділянку права власності. Поховати там Михайлишина вирішив його син і спадкоємець Роман.

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ забезпечити перевезення останків Олеся і його дружини в Україну. На це дали згоду їхні родичі в Канаді.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/a/news/28216982.html