В Одеській області правоохоронці припинили вивезення до Румунії 56 вагонів контрабандної деревини - прокуратура

11:57, 06 січня 2017

Одеса. 6 січня. УНІАН. В Одеській області правоохоронці припинили вивезення до Румунії 56 вагонів контрабандної деревини.

Як повідомили УНІАН у прес-службі прокуратури Одеської області, правоохоронці викрили злочинну схему контрабандного вивезення за кордон через територію Одеської області ділової деревини на підставі фальшивих документів.

Зокрема, 5 січня співробітниками прокуратури області спільно з поліцією, УСБУ та прикордонниками, в ході обшуку виявлено 56 вагонів з деревиною на залізничних станціях «Кучурган» і «Роздільна-Сортувальна» регіональної філії Одеської залізниці.

Наразі деревину, яку планували незаконно експортувати до Румунії, вилучено.

«Готується клопотання про накладення на неї арешту. Примітно, що згідно з супровідними документами, в зазначених вагонах має перевозитися паливна деревина хвойних порід (дрова), а фактично там була ділова деревина (кругляк), експорт якої з 1 січня 2017 р. заборонений», - підкреслили в прес-службі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом виготовлення та видачі сертифікатів про походження лісоматеріалів і підроблених товарно-транспортних накладних для експорту половника сосни проводиться за ч. 2 ст. 364 і ч. 1 ст. 366 КК України.

Як повідомили УНІАН у Південному регіональному управлінні Держприкордонслужби України, в міжнародний пункт пропуску «Кучурган-залізнична станція» на виїзд з України прибули 29 залізничних вагонів з деревиною. Вантажовідправниками є фірми, зареєстровані в Києві та Київській області.

«Виявилося, що в цілому кількість вантажних вагонів сформованого залізничного потягу має бути 56, з яких 29 прибули в пункт пропуску «Кучурган - залізничний», а решта перебували на різних залізничних станціях Одеської області», - розповіли у відомстві.