Призначені адміністрацією Обами посли, які не є кадровими дипломатами, позбудуться посад до інаугурації Трампа - ЗМІ

10:32, 06 січня 2017

Київ. 6 січня. УНІАН. Призначені адміністрацією чинного президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами посли у закордонних країнах, які не є кадровими дипломатами, повинні покинути свої пости до інаугурації обраного президента Дональда Трампа, який офіційно вступить на свою посаду 20 січня.

Про це повідомляє видання The Washington Post.

Американським послам у найбільш привабливих закордонних столицях, таких як Лондон і Париж, повідомили, що вони повинні завершити свою службу 20 січня "без виключень". Цю інформацію 5 січня підтвердили у Державному департаменті США.

Зокрема, йдеться про "політичні" призначення Обами, коли на посади послів призначалися особи, які не були кар'єрними дипломатами. До них відноситься посол США у Франції Джейн Хартлі, яка до того займалася збором коштів для Демократичної партії, або про посла США в Ізраїлі Деніела Шапіро, який раніше був радником Обами та консультантом демократів у Конгресі. Шапіро обіймає свою посаду з 2011 року. Трамп вже назвав людину, яку він хоче бачити наступником Шапіро - свого радника Девіда Фрідмана, який у Нью-Йорку займається адвокатською діяльністю у питаннях банкрутства.

Також зазначається, що у минулі перехідні періоди передачі влади від одного президента до іншого послам, чиї діти навчалися в школі, давали можливість допрацювати, щоб ті закінчили навчальний рік. Однак видання зазначає, що рішення команди Трампа виключає таку можливість, щоб нинішні дипломати могли продовжити термін своєї служби на тимчасовий період.

Троє посадовців повідомили, що в адміністрації Обами розпорядилися, щоб не кадрові дипломати подали свої заяви про відставку із завершенням президенства Обами, який залишить посаду глави держави 20 січня. І зокрема, як зазначають джерела, це розпорядження було виконано.

Джерело: https://www.washingtonpost.com/world/national-security/all-us-ambassadors-directed-to-quit-by-jan-20/2017/01/05/11053574-d3bb-11e6-9cb0-54ab630851e8_story.html?hpid=hp_hp-top-table-main_ambassadors-1210am%3Ahomepage%2Fstory&utm_term=.620f5a174b4f