Національну розвідку США очолить Ден Коутс - ЗМІ

09:55, 06 січня 2017

Київ. 6 січня. УНІАН. Колишнього сенатора-республіканця 73-річного Дена Коутса буде призначено на посаду директора Національної розвідки США.

Як повідомляє Радіо Свобода, про це неофіційно заявили пресі двоє співробітників перехідної команди обраного президента Дональда Трампа.

Офіційне оголошення буде зроблено до кінця тижня.

У Сенаті Коутс був членом Комітету з питань розвідки. Свого часу він виступав на підтримку перехоплення електронних кореспонденцій осіб, підозрюваних у тероризмі, і застосування до них за необхідності жорстких методів допиту. Президент Джордж Буш-молодший направив його послом до Німеччини.

Коутс відомий як людина, яка користується авторитетом і серед однопартійців, і серед демократів. Як заявив один з представників Демократичної партії, «Коутс багато знає про Європу і Росію, і його розбіжності з Трампом щодо Росії цілком ймовірні». Ім'я Коутса разом з п'ятьма іменами американських законодавців міститься в російському списку американців, яким заборонено в'їзд в Росію за їх підтримку введення американських санкцій проти російських громадян і компаній, які мають стосунок до анексії Криму і російського втручання у справи України.

Високопоставлений співробітник розвідки в інтерв'ю Reuters висловив думку, що Трамп, призначаючи Коутса, намагається примиритися з американським розвідувальним відомством, яке викликало невдоволення обраного президента своїм припущенням, що виграти вибори йому допоміг Кремль.

Директор Національної розвідки є основним радником президента США з питань зовнішньої розвідки, він координує дії різних американських розвідслужб.

Джерело: http://www.svoboda.org/a/us-intelligence/28216484.html