До Житомира привезли Вифлеємський вогонь миру

21:12, 05 січня 2017

Житомир. 5 січня. УНІАН. Сьогодні напередодні Різдва Христового у центрі Житомира на майдані Корольова відбулася передача Вифлеємського вогню миру керівництву області та міста.

Як передає кореспондент УНІАН, участь у заході взяли жителі міста, а від влади Вифлеємський вогонь миру прийняли заступник Житомирського міського голови Дмитро Ткачук та заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.

«Вифлеємський вогонь миру єднає християн у переддень Різдва. Його символізм – мир, радість і братерство – як ніколи сьогодні актуальний для українців. У світле Різдво він об’єднує родини за святковою вечерею. Сподіваємося, що вогонь миру принесе у наші домівки радість та подарує Україні довгоочікуваний мир», – сказав Лагута.

Діти в національному вбранні заспівали колядки та привітали присутніх з Різдвом.

Вифлеємський вогонь миру до Житомира з Києва привезли активісти скаутської організації “Пласт”. Ця організація привозить вогонь до Житомира вже сім років поспіль. Вогонь передали до Собору Святої Софії та Костелу Святого Йована із Дуклі, до Свято-Михайлівського кафедрального собору та Церкви святого Василія Великого.

Довідка УНІАН. Вифлеємський вогонь миру – міжнародна щорічна скаутська акція до святкування Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святвечір. Крім того, вогонь заносять до дитячих будинків, лікарень, щоб ті, котрі перебувають далеко від своїх рідних, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Традиційно вогонь зберігається в церкві до Йордану – 19 січня. Потім його можна погасити.