Детективи НАБУ завершили розслідування справи проти посадовців "Укрзалізниці", підозрюваних у заволодінні понад 20 млн грн

19:54, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили розслідування справи проти посадовців "Укрзалізниці", підозрюваних у заволодінні понад 20 млн грн та інших злочинах.

Про це заступник генпрокурора - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив у Facebook.

За його інформацією, НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою службових осіб ДП "Укрзалізниця" та комерційних підприємств у заволодінні коштами залізниці під час проведення тендерних закупівель, а також вчиненні низки інших, пов’язаних з цим злочинів (так звана «справа болтів і гайок»).

Слідством з’ясовано, що службові особи «Укрзалізниці» в результаті здійснення у 2015 році державної закупівлі елементів кріплень для залізничної колії за попередньою змовою із службовими особами комерційних підприємств, володіючи інформацією про реальну ринкову вартість предмету закупівлі, умисно та всупереч інтересам державного підприємства акцептували попередньо узгоджені, завищені на суму понад 20 млн грн цінові пропозиції одного з цих комерційних підприємств та зловживаючи службовим становищем, перерахували відповідні кошти на його розрахункові рахунки.

Отримавши ці гроші, службові особи комерційного підприємства легалізували їх походження шляхом подальшого перерахування на рахунки фіктивних підприємств за нібито отримані послуги, ухилившись при цьому від сплати податків.

Уже після реорганізації «Укрзалізниці» в акціонерне товариство у 2016 році ті ж особи продовжили діяти за цією ж схемою, поставивши собі за мету заволодіння державними коштами на суму вже понад 43 млн грн.

Відповідну цінову пропозицію було знову акцептовано тендерним комітетом, але цього разу на заваді зловмисників стали антимонопольні органи, рішенням яких результати закупівель анульовано за скаргою добросовісного учасника.

«Утім, це не виключає відповідальності службових осіб Укрзалізниці та комерційних підприємств за скоєння закінченого замаху на заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем», - зауважив Холодницький.

Зібрані детективами докази антикорупційними прокурорами визнано достатніми для складання та направлення до суду обвинувального акту.

Після ознайомлення сторони захисту із матеріалами досудового розслідування обвинувальний акт буде спрямовано до суду.