МЗС вкотре закликає українців утриматися від поїздок до Лівії з огляду на складну безпекову ситуацію в цій країні

19:26, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Міністерство закордонних справ вкотре закликає українців утриматися від поїздок до Лівії з огляду на складну безпекову ситуацію в цій країні.

Про це Департамент консульської служби МЗС України повідомляє у Facebook.

«Нагадуємо про неодноразові попередження МЗС громадянам України про небезпеку поїздок до Лівії та необхідність залишити територію цією країни, безпекова ситуація в якій наразі залишається вкрай небезпечною. Попередження МЗС були адресовані передусім українським медичним працівникам, які продовжували працевлаштовуватися у лівійських медичних закладах. МЗС застерігало, що в більшості випадків контракти, які укладаються з українськими медиками, кардинально відрізняються від реальних умов роботи, насамперед – у питаннях особистої безпеки, оплати праці та повернення в Україну», - сказано у повідомленні.

У департаменті поінформували про один з випадків, що стався нещодавно з українським медиком, якого місцеві "правоохоронні органи" за надуманим звинуваченням арештували й ув’язнили.

«Насправді ж керівник лівійського медичного закладу, в якому працював наш співвітчизник, схиляв його таким чином до укладання нового контракту в ситуації, коли українець наполягав на здійсненні з ним остаточного розрахунку та поверненні на Батьківщину. Лише завдяки оперативному втручанню Посольства України в Тунісі українського лікаря було звільнено з-під варти», - повідомили у Департаменті консульської служби .

В МЗС вкотре наголосили на необхідності утриматися від поїздок до Лівії з огляду на серйозну небезпеку та неспроможність лівійських органів влади гарантувати безпеку і правопорядок на всій території країни.

Також у відомстві нагадали про обмежені можливості консульського захисту у разі потрапляння українських громадян у надзвичайні ситуації на території Лівії, оскільки українська дипломатична установа дислокована в Тунісі.