СММ ОБСЄ за день зафіксувала близько 190 вибухів на Донбасі

19:02, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) заявляє, що за день зафіксувала близько 190 вибухів у Донецькій та Луганській областях.

Про це йдеться у звіті місії станом на 19:30 4 січня, опублікованому сьогодні.

"Спеціальна моніторингова місія задокументувала більше порушень режиму припинення вогню у Донецькій області в порівнянні з попереднім звітним періодом, включаючи близько 144 вибухів (порівняно з 70 вибухами), які сталися переважно у районі трикутника Авдіївка-Ясинувата-Донецьке летовище", - інформують у місії.

Також спостерігачі повідомляють, що увечері 3 січня камера СММ в районі шахти, розташованої в 9 км на північний захід від Донецька, зафіксувала вогневу перестрілку, і зокрема 93 вибухи із невстановленого типу озброєння, проліт у небі 15 реактивних снарядів з озброєння невстановленого походження, які летіли з північного заходу в напрямку південного сходу. Крім того, камера зафіксувала три невизначені снаряди, які летіли з південного сходу в напрямку північного заходу, а також чотири освітлювальні ракети на відстані 6-10 км на північний схід від місця розташування камери.

"У Луганській області Спеціальна моніторингова місія задокументувала більше порушень режиму припинення вогню відносно попереднього звітного періоду, включаючи 48 вибухів (порівняно до двох вибухів)", - йдеться у звіті.

Зокрема, зазначається, що впродовж 30 хвилин під час перебування у контрольованому бойовиками "ЛНР" селищі Донецький (49 км на захід від Луганська) спостерігачі чули 11 невизначених вибухів на відстані 10-15 км на південний захід. Крім того, представники місії заявляють, що під час перебування у контрольованій бойовиками Кадіївці (50 км на захід від Луганська) впродовж 30 хвилин чули 37 невизначених вибухів на відстані понад 10 км на захід.