У Львові поліція розпочала розслідування за заявою щодо зникнення музейних стародруків та рукописів з Львівської галереї мистецтв

18:31, 05 січня 2017

Львів. 5 січня. УНІАН. У Львові поліція розпочала розслідування за заявою щодо зникнення музейних стародруків та рукописів з Львівської галереї мистецтв.

Як повідомили УНІАН у відділі комунікації поліції Львівської області, 4 січня від генерального директора Львівської національної галереї мистецтв Тараса Возняка надійшла заява щодо зникнення музейних цінностей, яке було виявлене під час проведення перевірки фондів музею.

“В результаті здійснення перевірки наявності предметів зберігання у Музеї мистецтва староукраїнської книги Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького уповноваженою комісією виявлено факт відсутності значної кількості стародруків та рукописів, які мають мистецьку та матеріальну цінність”, - йдеться у заяві.

Коли проводилася перевірка, які цінності зникли, а також їх вартість у заяві не зазначається.

Головне управління Національної поліції у Львівській області за даною заявою сьогодні, 5 січня, відкрило кримінальне провадження за ч.3 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років. Правоохоронці розпочали досудове розслідування.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні під час прес-конференції у Львові Возняк заявив, що під час проведення звірки було виявлено зникнення 95 стародруків з фондосховищ, серед яких, зокрема, старовинне “Євангеліє” та “Апостол” Івана Федорова. Він припустив, що зниклі стародавні книги можуть бути знайдені в приватних колекціях.

За його словами, коли зникли стародруки буде встановлюватися, оскільки остання звірка була більше 8 років тому.

Возняк також повідомив, що вартість стародруків, які зникли, може становити кілька мільйонів доларів.

Натомість присутня на прес-конференції екс-директор Львівської національної галереї мистецтв, донька Бориса Возницького Лариса Разінкова-Возницька заявила, що інвентаризація звірки музейних предметів і колекцій проводилася влітку 2016 року і жодних зникнень виявлено тоді не було.

Вона заявила, що вважає це сфальсифікованим нападом на добре ім’я її батька і частково на неї, адже вона після смерті батька очолювала галерею.

“Я не впевнена, що речі про які заявлялося зникли. Припускаю, що вони є, тому має бути повністю проведена інвентаризація і вже потім зроблені висновки”, - зазначила Разінкова-Возницька.