У Києві ліквідовано конвертцентр з обігом 180 млн грн, діяльність якого завдала державі понад 30 млн грн збитків

17:54, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Співробітники податкової міліції в рамках розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України припинили діяльність конвертаційного центру, який діяв на території м. Києва та Київської області.

Як повідомила прес-служба Державної фіскальної служби України, організатори та учасники придбали низку транзитних та фіктивних підприємств, через які з 2015 року по теперішній час надавали послуги з конвертації грошових коштів із безготівкової форми в готівку.

Конвертація відбувалася шляхом документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.

Зловмисники здійснювали документальне оформлення операцій з придбання будівельних матеріалів від підприємств – імпортерів, зареєстрованих на території м. Києва та Київської області. Ці безтоварні операції проводились з метою формування податкового кредиту з ПДВ підконтрольним транзитним підприємствам, які входили до складу конвертаційного центру.

В подальшому реально діючі підприємства перераховували безготівкові грошові кошти на рахунки підконтрольних учасникам центру транзитних та фіктивних компаній за нібито надані рекламні послуги. При цьому грошові кошти знімались кур’єром готівкою через банкомати та каси банків та передавались замовникам.

За свої послуги зловмисники брали плату в розмірі 10-12 відсотків від проконвертованої суми.

Обіг «конверту» за період «діяльності» склав 180 млн грн. Збитки держави у вигляді несплати податків оцінюються в сумі понад 30 млн грн.

За результатами 10 обшуків, проведених за місцями проживання організаторів та учасників «конверту», а також в офісних приміщеннях вилучено грошові кошти у національній та іноземній валюті на загальну суму понад 1,9 млн грн, первинні бухгалтерські документи транзитних та фіктивних підприємств, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку, печатки та факсимільє підконтрольних підприємств(у т. ч. нерезидента), банківські картки тощо.