У Харкові після офіційного підтвердження факту смерті лідера сепаратистської організації “Оплот” Жиліна закрито порушені проти нього справи

17:41, 05 січня 2017

Харків. 5 січня. УНІАН. У Харкові після надходження офіційного підтвердження факту смерті лідера сепаратистської організації “Оплот” Євгена Жиліна закрито порушені проти нього кримінальні провадження.

Про це кореспондентові УНІАН повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області.

За даними прокуратури, офіційне підтвердження факту смерті громадянина України Жиліна надійшло з Росії наприкінці 2016 року.

У зв'язку зі смертю підозрюваного кримінальні провадження були закриті 28 грудня 2016 року.

Як повідомляв УНІАН, 19 вересня 2016 р. на території елітного селища Горки-2 в Одинцовському районі Московської області Російської Федерації у ресторані "Вітерець" кілер розстріляв двох осіб, однією із яких виявився лідер харківської терористичної організації "Оплот" і противник Євромайдану Євген Жилін.

Прес-секретар прокуратури Харківської області Віта Дубовик у вересні в коментарі кореспондентові УНІАН повідомила, що стосовно Жиліна в області відкрито кілька кримінальних проваджень. Зокрема, Управління СБУ в Харківській області розслідує злочини, передбачені ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч. 1,2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України. Управління ДФС України в Харківській області розслідує провадження, відкрите за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205 (організація злочинної групи, фіктивне підприємництво) ККУ.

Дубовик наголосила, що як тільки правоохоронці отримають офіційне повідомлення про смерть Жиліна, епізоди, що стосуються виключно його діяльності, будуть виокремлені та провадження за ними закриті.