У Туреччині довічно засудили двох військових через причетність до перевороту – ЗМІ

15:54, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. У Туреччині довічно засудили двох військових через причетність до спроби військового перевороту в липні 2016 року.

Про це повідомляє турецьке видання The Daily Sabah.

Колишнього полковника та майора пов’язують з організацією мусульманського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, яку в Туреччині проголошено терористичною.

Передбачалося, що зазначені двоє військових у разі успіху військового перевороту, невдала спроба якого відбулася 15 липня 2016 року, повинні були стати високопоставленими командирами в Ерзурумі.

Суд у провінції Ерзурум засудив Мурата Колчака (Murat Kolçak) та Мурата Їлмаза (Murat Yılmaz) до довічного ув’язнення. Цей судовий процес ознаменувався першим вироком, винесеним членам терористичної організації Ґюлена, які мали відношення до спроби військового перевороту. Під час спроби перевороту було вбито 248 та поранено понад 2 тис. людей.

Стверджується, що ці військові користувалися мобільним додатком Bylock, який використовувався іншими членами організації Ґюлена.

Також сказано, що Ерзурум є рідним містом Ґюлена, який проживає в Сполучених Штатах Америки.

Джерело: http://www.dailysabah.com/investigations/2017/01/05/2-feto-soldiers-sentenced-to-life-in-prison

Як повідомляв УНІАН, у Туреччині заарештовано понад 40 тисяч підозрюваних у причетності до спроби державного перевороту, десятки тисяч службовців звільнені з посад. В організації спроби перевороту влада звинувачує релігійного проповідника Фетхуллаха Ґюлена. Сам Ґюлен відкидає свою причетність і засуджує спробу перевороту.