Держкомтелерадіо розробляє порядок видачі дозволу на ввезення друкованої продукції з Росії й окупованих територій

15:14, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Держкомтелерадіо працює над проектами урядових нормативно-правих актів, спрямованих на реалізацію закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», який набрав чинності 1 січня 2017 року.

Про це повідомила прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Відповідно до закону, видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора чи тимчасово окупованої території України, може бути ввезена на митну територію України та розповсюджена на її території за умови наявності відповідного дозволу (крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників).

Кабінет міністрів у тримісячний термін має забезпечити видання нормативно-правових актів, передбачених цим законом.

Держкомтелерадіо вже працює над проектами урядових постанов, якими будуть затверджені порядок видачі дозволу на ввезення та порядок вилучення з обігу видавничої продукції, яка ввозиться або реалізується без дозвільного документу тощо.

Також Держкомтелерадіо розробляє положення про експертну раду, яка здійснюватиме оцінку та аналіз видавничої продукції; критерії оцінки видавничої продукції, що дозволена для розповсюдження на території України; порядок накладення штрафів за порушення вимог статті 28-1 закону України «Про видавничу справу»; порядок ведення реєстру видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України тощо.

На своєму офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо надав роз’яснення суб’єктам господарювання щодо правил ввезення видавничої продукції.

Наголошено, що з 1 січня ввозити на митну територію України відповідну видавничу продукції можна лише на підставі отриманого дозволу, але не раніше набрання чинності постановою Кабінету міністрів України, якою визначатиметься порядок видачі такого дозволу.