Залишки за субсидіями на оплату послуг ЖКГ за підсумками минулого опалювального сезону становлять 12 млрд грн - Розенко

14:20, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Залишки бюджетних коштів за субсидіями населенню на оплату житлово-комунальних послуг за підсумками минулого опалювального сезону становлять 12 млрд грн, однак з урахуванням більш холодної погоди в опалювальний сезон 2016/2017 реальний залишок коштів, який можна буде монетизувати, стане очевидним не раніше лютого.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко в інтерв'ю одному з українських телеканалів.

«Якщо взяти попередній опалювальний сезон, у нас сформувалась серйозна сума залишків – на кінець опсезону 2015/16 років ця сума становила приблизно 12 млрд грн. Але чому ця сума залишків сформувалася? У першу чергу тому, що ми свідомо пішли на завищення визначених нормативів споживання, щоб людям було спокійно», - сказав він.

При цьому віце-прем'єр зазначив, що у поточному опалювальному сезоні споживання енергоресурсів зросло у всіх категорій споживачів, тому варіанти їх монетизації будуть розглянуті урядом пізніше.

Як повідомляв УНІАН, за оцінками Мінсоцполітики, кількість сімей-субсидіантів в опалювальному сезоні 2016-2017 років становитиме 8,5 мільйона, при цьому, за інформацією Мінфіну, в 2016 році бюджетні видатки на субсидії перевищать 40 млрд грн.

За словами керівника «Нафтогазу» Андрія Коболєва, монетизація субсидій, які отримує населення України від держави на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг, дозволить запустити ринок газу для населення, у результаті чого споживачі зможуть обирати для себе постачальника газу.