Столична прокуратура запобігла забудові землі біля Батиєвої гори

13:22, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Господарський суд міста Києва підтримав позицію місцевої прокуратури щодо неможливості передачі в оренду під забудову земельної ділянки поблизу Батиєвої гори.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури міста Києва.

Йдеться про земельну ділянку рекреаційного призначення площею понад 2 тис. кв. м, що розташована на перетині вул. Кудряшова та вул. Петра Красикова (нині вул. Людмили Проценко). ЇЇ вартість становить 15,5 млн грн.

У відомстві зауважили, що всупереч вимогам Земельного кодексу України та закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Київською міською радою в березні 2016 року було укладено угоду про поновлення договору оренди вказаної земельної ділянки з приватною структурою. Зазначається, що вона фактично не використовувала землю упродовж 9 років та відповідно не мала права на поновлення договору оренди.

Однак земельна ділянка, що розташована на зсувонебезпечних територіях та належить до території зелених насаджень загального користування (землі рекреаційного призначення), була надана товариству під забудову офісно-житлового комплексу.

Господарський суд міста Києва підтримав позицію місцевої прокуратури про неможливість передачі в оренду території спірної земельної ділянки. Крім того, судом визнано недійсними угоди про поновлення договору оренди та відсутність права у приватної структури на користування цією землею.