Тимчасовий повірений України в Чехії стверджує, що ексгумація останків Олеся була вимушеною через прогнилу труну

13:02, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Тимчасовий повірений України в Чехії Зіновій Гошовський стверджує, що ексгумація останків українського поета та письменника Олександра Олеся була вимушеною, бо його труна на Ольшанському кладовищі в Празі прогнила.

Про це повідомив Гошовський учора увечері в ефірі телеканалу «Еспресо» під час телефонного включення.

Дипломат пояснив, що ексгумація останків українського митця була вимушеною. Він також зазначив, що про це також сказав директор управління празьких цвинтарів.

«Оскільки похований був Олександр Олесь у 1944 році, дружина в 1948 році, прогнили повністю домовини й останки провалилися одна на одну», – стверджує Гошовський.

Також тимчасовий повірений додав, що це з’ясувалося, коли було відкрито могилу Олеся.

«Тому останки мусили підняти наверх і їх перемістили. У них є спеціальний депозитарій», – сказав Гошовський.

За його словами, він разом із директором управління цвинтарями відвідав депозитарій та побачив останки й навіть сфотографував їх.

Як відомо, Олесь помер у 1944 році. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі, розміром 20 тис. чеських крон на 10 років (приблизно 20 тис. грн). За словами представників української громади, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував за власною ініціативою громадянин Чехії, виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і, як стверджувалося, його син Роман Михайлишин хотів поховати батька на могилі Олеся.

У цьому зв’язку дипломат Гошовський сказав, що жодних порушень у діях Романа Михайлишина не було.

«Щоби не дати йому все-таки поховати батька свого, Володимира Михайлишина, над тілами, як він очевидно планував, над останками Олександра Олеся і його дружини, домовились із директором кладовищ про те, що ці останки будуть збережені в депозитарії», – сказав Гошовський.

При цьому дипломат сказав, що на зв’язок із Романом Михайлишиним вийти не вдалося. Як сказав Гошовський, Володимир Михайлишин за наявною інформацією не залишав заповіту щодо його поховання.

Як повідомляв УНІАН, президент України Петро Порошенко доручив МЗС забезпечити перевезення останків українського митця Олександра Олеся в Україну.

Раніше повідомлялося, що останки Олеся, який похований у Чехії, примусово ексгумовані, а в його могилі на Ольшанському кладовищі в Празі збираються поховати іншу людину.