Група «1+1 Медіа» уклала договори про співпрацю з 95% кабельних операторів

12:56, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Один з найбільших українських медіахолдингів «1+1 Медіа» переуклав договори про співпрацю з 95% кабельних операторів у зв'язку з набранням чинності з 1 січня 2017 року змін до Закону «Про телебачення і радіомовлення», які дозволяє медіа-групам вимагати у операторів плату за мовлення їх каналів у кабельних мережах, повідомила прес-служба «1+1 Медіа».

«З 1 січня більшість кабельних операторів перейшли на нові для індустрії правила гри, переукласти договори про співпрацю з «1+1 media». На сьогодні група «1+1 Media» досягла домовленостей з переважною більшістю кабельних операторів», - йдеться в повідомленні.

Водночас низка провайдерів кабельного телебачення припинила надання послуг своїм абонентам з доставки сигналу всіх українських медіа-груп.

«Їх відключення, як і інших телегруп, пов'язане з тим, що кабельні оператори інтереси своїх доходів ставлять вище інтересів своїх абонентів», - наводяться в повідомленні слова директора департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення «1+1 Медіа» Андрія Мальчевського.

За його словами, група «1+1 Медіа» рекомендує глядачам шукати заміну кабельного оператора на провайдера, який продовжує транслювати центральні українські канали на відповідному рівні.

Прес-служба медіа-групи підкреслила, що частина кабельних операторів не тільки відмовляється платити за контент, а й робить спроби контентного піратства.

«1+1 Media» має намір у цих випадках фіксувати всі факти незаконної трансляції телевізійного продукту, ініціювати порушення кримінальних справ, відстоюючи свої інтереси в правовому полі», - сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, 3 листопада 2016 року президент України Петро Порошенко підписав Закон №1663-VIII про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги (УПП), який визначає, що УПП - це перелік обов'язкових до показу телепрограм. Даний закон набрав чинності з 1 січня 2017 року.

Відповідно до закону, провайдер зобов'язаний забезпечити доступ до програм УПП усім своїм абонентам.

15 грудня 2016 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення затвердила склад УПП для всіх областей України і Криму, в який увійшли державні канали, телеканали суспільного мовлення та місцеві канали. Решту загальнонаціональних телеканалів провайдери ретранслюватимуть за певну плату медіа-групам.

«1+1 Медіа» - один з найбільших медіахолдингів в Україні. Група об'єднує 5 телеканалів - «1+1», «2+2», ТЕТ, «1+1 International» і низку інших медіаактивів.