У Кабміні заявляють, що всі міністерства матимуть держсекретарів вже в лютому

12:37, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Державний секретар Кабінету міністрів України Володимир Бондаренко заявляє, що всі міністерства матимуть державних секретарів вже в лютому.

Про це, як повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету міністрів, він сказав в ефірі «Громадського радіо».

За словами Бондаренка, конкурси на зайняття вакантних посад державних секретарів міністерств тривають до кінця січня, потім буде офіційна перевірка, за результатами якої оголосять держсекретарів. Тобто всі міністерства будуть мати державних секретарів вже в лютому.

«Сама процедура конкурсу настільки прозора, що при ситуативному конкурсі видається два конверти, один з чистими аркушами, на якому ти пишеш відповіді на запитання, в іншому — твої персональні дані. Тобто конкурсна комісія навіть не знає, кому належать відповіді. Коли претендент написав свої персональні дані, він заклеює конверт, а другий конверт він заклеює, коли роздрукував відповіді на ситуативне завдання. Потім він віддає ці конверти співробітнику комісії, який присвоює цим конвертам якийсь номер. А який номер — невідомо», - пояснив він.

Після перемоги в конкурсі претендент має пройти спеціальну перевірку. «Коли перевіряють спецслужби: перевіряється освіта, стан здоров’я, декларації, доходи, правдивість наданих даних», - зауважив Бондаренко

Після цього переможці конкурсу затверджуються на посаду рішенням уряду терміном на 5 років.

«Ми маємо бути неупередженими при призначенні державних службовців і державних секретарів. Потрібно змінювати підходи, коли кумівство, своячество відходить у минуле», - наголосив Бондаренко.

Як повідомляв УНІАН, запровадження посад держсекретарів міністерств передбачено законом про реформу держслужби, що набув чинності з 1 травня 2016 року. Згідно із законом, держсекретарем міністерства є державний службовець вищої категорії, який здійснюватиме управління кадрами, управління міністерством і допомагатиме міністру в його роботі.

Кандидат на посаду держсекретаря повинен мати ступінь магістра, загальний стаж роботи - не менш як 7 років; досвід роботи на посадах державної служби категорій "А" або "Б" або на посадах не нижче керівників структурних підрозділів в органах місцевого самоврядування або досвід роботи на керівних посадах у відповідній сфері - не менш як 3 років, а також вільно володіти державною мовою.

У жовтні Кабмін оголосив конкурс на зайняття вакантних посад держсекретарів 8 міністерств. В листопаді було оголошено конкурс на посади держсекретарів Кабміну та 9 міністерств.