Номінант Трампа на посаду секретаря Держдепартаменту переконав частину сенаторів щодо підтримки своєї кандидатури – ЗМІ

12:16, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Номінант обраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа на посаду секретаря Державного департаменту Рекс Тіллерсон переконав частину сенаторів від Республіканської партії щодо підтримки своєї кандидатури.

Як повідомляє Радіо Свобода, водночас сенатори-демократи заявили, що потребують більше часу для ретельного аналізу зв’язків Тіллерсона з нафтовою компанією Exxon Mobil та Росією.

Голова Комітету в закордонних справах Сенату Боб Коркер назвав Тіллерсона людиною, яка мислить «значною мірою в основному напрямку» зовнішньої політики США. Коркер, чий комітет розглядатиме затвердження Тіллерсона 11 січня, сказав, що переконаний у здатності Тіллерсона здійснювати чітку політику США щодо Росії.

Тіллерсон є колишнім виконавчим директором енергетичної компанії Exxon Mobil. Він реалізовував експансію своєї компанії до Росії, став другом президента цієї країни Володимира Путіна, а також виступав проти санкцій, запроваджених після анексії Росією Криму у 2014 році.

Представники обох провідних партій США неодноразово висловлювали стурбованість щодо відносин Тіллерсона з Москвою.

Зокрема, голова сенатського комітету з питань збройних сил Джон Маккейн, який назвав Путіна «бандитом», на запитання про можливість підтримки кандидатури Тіллерсона відповів жартом. «Це такий же реалістичний сценарій, як і те, що свині літають», – цитує Маккейна видання Houston Chronicle.

Демократи закликали відкласти слухання щодо кандидатури Тіллерсона. Сам кандидат спробував випередити можливу критику щодо конфлікту інтересів, розірвавши всі зв’язки з компанією Exxon Mobil.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/a/news/28214859.html

Як повідомляв УНІАН, обраний президент США Дональд Трамп, інавгурація якого запланована на 20 січня 2017 року, вибрав на посаду секретаря Державного департаменту кандидатуру екс-керівника Exxon Mobil Тіллерсона, який підтримує скасування санкцій проти РФ і має тісні зв’язки з президентом Росії.

14 грудня 2016 року прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі не розраховують, що при новому держсекретарі відносини США і РФ змінюватимуться «одразу».

«Абсолютно нелогічно будувати якісь прогнози на майбутнє, тим більше вдаватися до якихось мрій про те, що все раптом, в одну мить, зміниться, і все, що пробуксовувало, йшло важко, раптом почне розвиватися за якимсь напрочуд успішним сценарієм. Ми досить тверезі люди, й усвідомлюємо, що такого не буде», – зазначив Пєсков.