Спостерігачі ОБСЄ протягом 3 січня зафіксували близько 70 вибухів на Донеччині

11:19, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) у вівторок, 3 січня, задокументувала близько 70 вибухів у Донецькій області.

Про це йдеться у звіті місії станом на 19:30 3 січня.

"У Донецькій області, якщо порівнювати з періодом від вечора 1 до вечора 2 січня, Спеціальна моніторингова місія констатувала збільшення кількості випадків порушення режиму припинення вогню, зафіксувавши, серед іншого, 70 вибухів. Переважна більшість цих порушень була зареєстрована в районах Світлодарська та Горлівки, а також в районі трикутника Авдіївка–Ясинувата–Донецький аеропорт", - поінформували у місії.

"Перебуваючи ввечері 2 січня в підконтрольному уряду (України) місті Світлодарськ (57 км на північний схід від Донецька), спостерігачі чули чотири вибухи, які вони оцінили як постріли із 73-мм гармати бойової машини піхоти (БМП-1), а також шість пострілів із 30-мм гармати БМП-2, 15 черг із автоматичного гранатомета та дві черги і шість пострілів зі стрілецької зброї. Всі ці випадки вогневої активності були зареєстровані спостерігачами за 3-5 км на південний схід", - йдеться у звіті.

Також спостерігачі повідомляють, що того ж вечора, перебуваючи в підконтрольній бойовикам «ДНР» Горлівці (39 км на північ від Донецька), команда СММ протягом двох годин чула 45 черг із великокаліберного кулемета та 54 черги зі стрілецької зброї, а 3 січня, перебуваючи в тому ж місці, спостерігачі чули 17 вибухів, які вони оцінили як постріли із систем озброєння невстановленого типу.

"У Луганській області СММ зафіксувала збільшення кількості випадків порушення режиму припинення вогню, якщо порівнювати з періодом від вечора 1 січня до вечора 2 січня. Так, у підконтрольному «ЛНР» смт Калинове (60 км на захід від Луганська) спостерігачі чули два вибухи невизначеного походження більш ніж за 5 км на північний захід", - сказано у звіті.