Україна не відмовиться від інтеграції в Євросоюз та НАТО, не торгуватиме Кримом чи Донбасом та не проводитиме вибори на окупованій території – АП

10:47, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Україна не відмовиться від інтеграції в ЄС та НАТО, не торгуватиме Кримом чи Донбасом та не проводитиме вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей, доки там залишаються російські військові.

Про це йдеться у колонці заступника глави Адміністрації президента України Костянтина Єлісєєва під назвою «Повага до України вкрай важлива для досягнення міцного миру» для видання The Wall Street Journal.

«Страх і слабкість погані радники. Вони грають на апетитах Росії, провокуючи її на ще більшу агресію і спричиняючи ще більших людських страждань. Що стосується статті Віктора Пінчука "Україна повинна зробити хворобливі компроміси для миру з Росією": Я згоден з його благородним закликом до миру, але не можу погодитися із закликом до компромісів на основі побоювань», - пише він.

«Ось чому Україна завжди виступала за рішення, засноване на національних інтересах і волі українців, які хочуть, щоб їхня країна була незалежною і процвітаючою, і їхній вибір вільний від агресивного диктату», - додав Єлісєєв.

Заступник глави Адміністрації президента України назвав «червоні лінії», які ніхто в Україні не посмів би перетнути ні зараз, ні в майбутньому. «Ні розвороту в європейській і євроатлантичній інтеграції України. Це було б відмовою від незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Це скидалося б на повернення до радянського минулого в Україні – чогось, чого б навіть пан Пінчук не вітатиме. Відмова від європейської інтеграції була б політичним самогубством для будь-якого політика в Україні, хто наважився б закликати до такого різкого розвороту, особливо після Революції гідності і її вимог на модернізацію і реформи», - зазначив він.

«Ні торгівлі територіями України, чи то Донбас, чи то Крим. Ці території не можуть бути частиною компромісу в інтересах миру. Вони належать до України, і це підтверджується на міжнародному рівні, в тому числі в резолюції Генеральної асамблеї ООН по Криму в минулому місяці і Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду в листопаді. Україна ніколи не відмовиться від українців, які потрапили за залізну завісу російського військового вторгнення в Криму та Донбасі», - додав Єлісєєв.

«Ні виборам на Донбасі, доки російські чоботи лишаються на українській землі. Україна виступає за місцеві вибори, але тільки на підставі закону України і стандартів Організації з безпеки і співпраці в Європі. Кремлю, безумовно, хотілося б узаконити свою гібридну окупацію і маріонеткові режими в Донбасі українськими руками. Ніхто не повинен потрапити в цю пастку», - підкреслив Єлісєєв

На переконання заступника глави Адміністрації президента України, «компроміси на умовах Росії є неправильною політикою». «Як один з важковаговиків нової адміністрації США одного разу сказав: "Історія вчить, що слабкість викликає зло". Вона ніколи не приводила ні до стійкого миру, ні до врятованих життів. Навпаки, вона завжди підживлює більше агресії і людських страждань», - наголосив Єлісєєв.