Апеляційний суд Києва визначив, де судитимуть ще двох екс-депутатів Верховної Ради Криму за обвинуваченням у держзраді

10:39, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Апеляційний суд Києва визначив територіальну підсудність кримінальних проваджень стосовно колишніх депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим Ремзі Ільясова та Володимира Кличнікова.

Як повідомила прес-служба Апеляційного суду міста Києва, кримінальне провадження за підозрою Ільясова у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада), суд вирішив направити для розгляду по суті до Солом’янського районного суду міста Києва.

Кримінальне провадження за підозрою у держзраді Кличнікова суд вирішив направити для розгляду до Дніпровського районного суду.

Як повідомляв УНІАН, 30 грудня 2016 року прокуратурою АР Крим було направлено до суду справи проти 11 колишніх депутатів ВР Криму за обвинуваченням у державній зраді: Сергія Цекова, Світлани Савченко, Костянтина Бахарєва, Едіпа Гафарова, Анатолія Заїченка, Ремзі Ільясова, Григорія Іоффе, Володимира Кличнікова, Віталія Нахлупіна, Єфима Фікса та Сергія Шувайникова.

Обвинувальні акти стосовно Цекова, Гафарова, Заїченка, Іоффе, Фікса та Шувайникова розглядатиме Деснянський райсуд Києва; Бахарєва – Подільський райсуд.

Розгляд клопотань про визначення суду, який буде розглядати обвинувальні акти стосовно Нахлупіна та Савченко, перенесено на 10 січня.

За даними прокуратури, під час розслідування кримінальних проваджень отримано беззаперечні докази того, що у березні 2014 року ці екс-депутати надали допомогу та сприяли окупації Криму. Зокрема, вони незаконно прийняли ряд постанов, в результаті чого було створено нелегітимне державне утворення «Республіка Крим». Вказаним обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.