Сенатори США готують законопроект про нові санкції проти Росії

10:23, 05 січня 2017

Київ. 5 січня. УНІАН. Група сенаторів США, до якої входять як республіканці, так і демократи, готує законопроект про додаткові санкції по лінії Конгресу проти Росії у зв’язку з її хакерськими атаками на американські інститути і з діями в Україні та Сирії.

Як повідомляє «Голос Америки», законодавці підтвердили цю інформацію, коли Сенат зібрався на нову сесію Конгресу.

Сенатор Бен Кардін, провідний демократ у Комітеті з міжнародних відносин, заявив журналістам, що працює над законопроектом разом з «великою групою» сенаторів, у яку входять і демократи, і республіканці.

Він висловив надію, що законопроект буде оприлюднений на цьому тижні. «Це буде всеосяжний законопроект, який буде містити дозвіл Конгресу на введення додаткових санкцій проти Росії», – уточнив Кардін.

За його словами, законопроект буде частково зосереджений на діях Росії у Східній Європі, включаючи анексію українського Криму, а також її ролі на Близькому Сході, де Москва підтримує режим Башара аль-Асада в Сирії.

Разом з тим Кардін не уточнив, чи законопроект змусить новообраного президента Дональда Трампа прийняти рішення про санкції або він закріпить ті санкції, які були оголошені Білим домом минулого тижня, які Трамп при бажанні зможе скасувати після вступу на посаду.

Джерело: http://ukrainian.voanews.com/a/cardin-russia-sanctions/3662551.html

Як повідомляв УНІАН, 29 грудня президент США Барак Обама підписав указ про введення нових санкцій проти Росії у зв'язку з хакерськими атаками під час президентської виборчої кампанії в США.

Під санкції потрапили п‘ять відомств, зокрема ФСБ, ГРУ і Спеціальний технологічний центр. Крім того, у список потрапили шість фізичних осіб: керівник ГРУ Генштабу Ігор Коробов і троє його заступників - Ігор Костюков, Володимир Алексєєв і Сергій Гізунов. Крім того, в ньому містяться прізвища програмістів Олексія Білана і Євгена Богачова.

У відповідь у Кремлі заявили, що адміністрація Обами, розширивши санкції проти РФ, хоче завдати удару по зовнішньополітичних планах» обраного президента Трампа.