Генсек ООН сподівається на тісну співпрацю зі США після інавгурації Трампа

21:08, 04 січня 2017

Київ. 4 січня. УНІАН. Новий генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш зателефонував новообраному президентові США Дональду Трампу і сподівається на тісну співпрацю зі США після його інавгурації, яка відбудеться 20 січня.

Як повідомляє Центр новин ООН, про це повідомив представник офісу прес-секретаря організації Фархан Хак.

«Я можу підтвердити, що в середу вранці генеральний секретар ООН поговорив по телефону з обраним президентом США Дональдом Трампом», - сказав Хак.

За його словами, цей дзвінок був протокольним, свого роду попереднім знайомством. Співрозмовники в позитивному руслі обговорили цілу низку питань, пов'язаних із співпрацею між ООН і США.

Відповідаючи на запитання журналістів, Хак сказав, що в ході бесіди питання про бюджет ООН не обговорювалося.

Він наголосив, що Гутерріш сподівається на тісну співпрацю з Трампом після його інавгурації.

Як повідомляв УНІАН, 27 грудня 2016 року Трамп назвав ООН «клубом для спілкування і гарного проведення часу».

«Організація Об'єднаних Націй має великий потенціал, але зараз це просто клуб для зібрання людей, спілкування і гарного проведення часу. Дуже сумно», – заявив Трамп.

Як відомо, новообраний президент закликав США накласти вето на резолюцію в Раді безпеки ООН про припинення поселенської діяльності на палестинських територіях, але делегація Сполучених Штатів в ООН утрималася при голосуванні.

Також після голосування Радою безпеки ООН за відповідну резолюцію Трамп заявляв, що після його інавгурації відносини США з ООН зміняться.

28 грудня Трамп заявив, що використовуватиме фінансування Сполученими Штатами організації як інструменту, за допомогою якого можна домогтися серйозних змін у діяльності ООН. При цьому Трамп не уточнив, які зміни він мав на увазі.

За словами Трампа, в ООН існує величезний потенціал, який вона не використовує. На його думку, без реформування діяльність ООН стане марним витрачанням часу і грошей.