Фріз виступила з ініціативою організувати Ле Пен візит на схід України, щоб вона побачила наслідки «руського мира»

20:14, 04 січня 2017

Київ. 4 січня. УНІАН. Голова постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ірина Фріз виступила з ініціативою організувати кандидату у президенти Франції від ультраправої партії «Національний фронт» Марін Ле Пен візит в Україну для того, щоб вона на власні очі побачила ситуацію в країні та здійснила візит на схід в зону АТО.

Про це Фріз написала на своїй сторінці у Facebook, коментуючи заяву пані Ле Пен у підтримку анексії Росією українського Криму.

«З приводу заяви кандидата у президенти Франції Марін Ле Пен щодо Криму, як член міжпарламентської групи дружби Україна-Франція, готова організувати візит пані Ле Пен в Україну для того, щоб вона на власні очі побачила ситуацію в країні та здійснила візит на схід в зону АТО для того, щоб побачити наслідки «руського миру»», - написала депутат.

Вона висловила переконання, Ле Пен, незважаючи на трансляцію російської риторики щодо України, є патріоткою Франції, а також у тому, що завдяки візиту в Україну вона змінить свою риторику.

«Незважаючи на те, що пані Ле Пен відкрито фінансується та має кредитну лінію від Росії, гадаю, що їй не вистачає зовнішньополітичного досвіду та інформації для того, щоб оцінити ситуацію, що склалася в Україні, та російську політику на пострадянському просторі», - додала Фріз.

За словами депутата, міграційна проблема, що лежить в основі передвиборчої програми Ле Пен, була створена саме через втручання Росії в сирійський конфлікт та бомбардування Кремлем населених пунктів.

«Тож Ле Пен, на жаль, не досить розуміє роль Росії у кризових явищах в самій Франції», - вважає Фріз.

Як повідомляв УНІАН, Ле Пен заявила, що не вважає анексію Криму Росією незаконною. «Я абсолютно не вважаю, що була незаконною анексія: був референдум, жителі Криму побажали приєднатися до Росії», - сказала вона.

МЗС України висловило обурення у зв’язку з висловлюванням Ле Пен.

Після цього у Службі безпеки України не виключили встановлення Ле Пен заборони на в'їзд до України через її заяву щодо Криму.

Згодом в СБУ заявили, що направили МЗС лист для погодження заборони на в’їзд до України французького політика.