НАБУ закінчило розслідування справи щодо замаху на заволодіння майном підприємства «Запоріжцивільпроект» вартістю 18,8 млн грн

19:52, 04 січня 2017

Київ. 4 січня. УНІАН. Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закінчили досудове розслідування кримінального провадження за фактом закінченого замаху на заволодіння організованою групою майном ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» на суму 18,8 млн грн.

Про це заступник генпрокурора - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив у Facebook.

Як встановлено під час розслідування, групою осіб, серед яких колишні керівники ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект», з метою легкого збагачення за рахунок майна зазначеного державного підприємства, організовано укладення завідомо фіктивних господарських договорів, спрямованих начебто на виконання проектних робіт, згідно з якими штучно створено кредиторську заборгованість на підприємстві на понад 18,8 млн грн.

«Керівництво ПП «Проектбудстандарт», що відповідно мало дебіторську заборгованість на цю ж суму, розігравши сценарій претензійної роботи, не нехтуючи власними інтересами, стягнуло її в порядку господарського судочинства», - зазначив Холодницький.

У подальшому підозрювані планували на виконання одержаного рішення господарського суду отримати суму боргу на розрахунковий рахунок ПП «Проектбудстандарт» внаслідок реалізації нерухомого майна «ДПІ «Запоріжцивільпроект», яке було оцінено на суму штучної кредиторської заборгованості, та розділити її між співучасниками злочинної схеми.

На стадії здійснення виконавчого провадження злочин було виявлено і припинено працівниками правоохоронних органів Запорізької області.

Підозрюваним направлено повідомлення про закінчення досудового розслідування і відкриття матеріалів кримінального провадження. Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування обвинувальний акт невідкладно буде спрямовано до суду.

Своєю чергою у НАБУ поінформували, що дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», «Службове підроблення»).