ГПУ направила до суду обвинувальний акт стосовно Єфремова у справі про держзраду і сприяння терористам «ЛНР»

19:44, 04 січня 2017

Київ. 4 січня. УНІАН. Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні проти колишнього народного депутата від Партії регіонів Олександра Єфремова про вчинення ним низки злочинів.

Про це генеральний прокурор України Юрій Луценко написав у Facebook.

«Управлінням з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України 4 січня 2017 року спрямовано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо Олександра Єфремова про вчинення ним низки злочинів», - написав Луценко.

За його даними, йдеться про організацію захоплення будівлі Луганської облдержадміністрації (ч. 3 ст. 27, ст. 341 Кримінального кодексу України); пособництво в захопленні будівлі Управління Служби безпеки України в Луганській області (ч. 5 ст. 27, ст. 341 КК України); вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинених особою, яка є представником влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до тяжких наслідків (ч. 3 ст. 110 КК України); організаційне та інше сприяння створенню та діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка» (ч. 1 ст. 258-3 КК України); державну зраду - тобто діяння, умисно вчиненого громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України, а саме: надання іноземній організації та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (ч. 1 ст. 111 КК України).

Як повідомляв УНІАН, Єфремова затримали 30 липня в аеропорту «Бориспіль», звідки він, за даними ГПУ, намагався вилетіти до Відня.

1 серпня Печерський райсуд Києва ухвалив рішення заарештувати екс-депутата на 2 місяці без права внесення застави. 27 вересня суд продовжив термін перебування Єфремова під вартою ще на 60 діб. 24 листопада суд ще раз продовжив йому арешт до 22 січня 2017 року.

9 грудня прокуратура завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Єфремова в організації захоплення будівлі Луганської обласної державної адміністрації; пособництві у захопленні будівлі Управління Служби безпеки України в Луганській області; вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України; організаційному та іншому сприянні створенню та діяльності терористичної організації «ЛНР»; державній зраді, тобто діяннях, умисно вчинених громадянином України на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України, а саме: надання іноземній організації та її представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України.

14 грудня один з адвокатів Євген Солодко повідомив, що Генпрокуратура відкрила ще одне провадження стосовно Єфремова. За словами Солодка, зі "старої" справи виділені матеріали про підозру Єфремова у вчиненні правопорушень, передбачених статтями 110 (посягання на територіальну цілісність) і 258 (створення терористичної організації) з позначкою 3 Кримінального кодексу.

3 січня інший адвокат Олександр Мельников заявив, що Єфремову надали обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо посягання на територіальну цілісність України.