В Одесі відкрилася виставка пряникових будиночків, на якій представили шоколадний 3D зоотроп

18:23, 04 січня 2017

Одеса. 4 січня. УНІАН. В Одесі відкрилася виставка пряникових будиночків, на якій представили шоколадний 3D зоотроп – найпростіший кінопроектор, що створює ілюзію руху статичних фігур за допомогою свого обертання.

Як передає кореспондент УНІАН, виставка відкрилася 4 січня в холі Одеської кіностудії.

На відкритті були присутні організатори, волонтери і автори будиночків (кондитери – професіонали та аматори).

Зоотроп виготовлений в Музеї шоколаду. Являє собою багатошаровий шоколадний торт, що крутиться і який прикрашають дельфіни, чашки, автомобілі. Зоотроп стоїть на помості, його висота становить більш як півметра.

Як пояснила УНІАН співорганізатор виставки Юлія Сущенко, цей кулінарний виріб крутиться за принципом справжніх зоотропів, які винайшли в Стародавньому Китаї. В результаті певної частоти обертання і спалахів стробоскопа створюється анімаційний ефект – шоколадні фігурки «рухаються». Зокрема, в чашку ллється кава, автомобілі пересуваються, дельфіни пірнають.

«Вперше в Україні цей пристрій представлений на нашій виставці. Це наша родзинка... При спеціальному розкручуванні на цей шоколадний пристрій спеціального променю створюється ілюзія мультфільму», - відзначила Сущенко.

За її словами, на виставці в цілому представлено 60 експонатів із пряникового тіста, мармеладу, глазурі тощо, які розміщені на кількох великих столах. Тема виставки - «Будиночок казкового героя». Понад 30 учасників спекли пряникові палаци, замки, будинки з відомих казок, серед яких «Аліса в країні чудес», «Попелюшка», «Красуня і чудовисько», «Пітер Пен» та інші.

Всі композиції складені таким чином, що являють собою одне своєрідне «казкове місто», що складається із залізниці з поїздом, храмів, мешканців будинків, один із яких – з дахом із пряникових вареників, тощо.

Сущенко відзначила, що на цій виставці вперше в Україні представлено дві композиції, випечені з дієтичного - безглютенового - пряникового тіста.

«Вони без клейковини, що значно ускладнює процес випічки, оскільки виріб дуже крихкий. «Будови» оброблені спеціальною мастикою», - розповіла Сущенко. Обидві дієтичні композиції встановлені на окремому столі. Одна з них (заввишки близько 40 см) включає ангела, місяць, Санта Клауса. Інша – епізод із казки «Буратіно». Персонажі - Мальвіна, Буратіно, П'єро і Артемон п'ють чай. Стіни будиночка, біля якого вони сидять, обклеєні шпалерами з рисового паперу і розписані харчової фарбою. Висота композиції – близько 50 см, ширина – 70 см.

Крім казкових мотивів, на виставці представлена одеська «архітектура». Зокрема, пряникові Воронцовський маяк, новий корпус ринку «Привоз», пам'ятник Дюку де Рішельє з Потьомкінськими сходами, Воронцовська колонада, мерія, Оперний театр, а також 70-сантиметровий Одеський Спасо-Преображенський кафедральний собор із дзвіницею.

Серед найбільш складних композицій – «Аліса в країні чудес», зроблена у вигляді будинку-капелюха без опорної конструкції, а також – великий корабель з «Пітера Пена».

«Також представлені всілякі солодкі будиночки з карамелі, шоколаду, печива... Є ялинка з макаронів... Як антураж придумали снігову печеру, стеля якої прикрашена бурульками, на які пішло 0,5 км паперу», - розповіла Сущенко.

Співорганізатор відзначила, що виставка має благодійний характер і триватиме до 10 січня. В її рамках відбудуться аукціон і благодійний ярмарок, організований волонтерами.