Мінфін у грудні докапіталізував «ПриватБанк» на 107 млрд грн

18:13, 04 січня 2017

Київ. 4 січня. УНІАН. Міністерство фінансів України в грудні здійснило оплату акцій «ПриватБанку» в обсягу 107 млрд грн, йдеться в повідомленні прес-служби банку.

«У грудні Міністерство фінансів України вже здійснило оплату акцій «ПриватБанку» в обсягу 107 млрд грн, і позитивні результати докапіталізації банку, зокрема й за рахунок випуску прив'язаних до валюти ОВДП, дадуть змогу банку забезпечити ліквідність його валютних зобов'язань», - йдеться в повідомленні.

Довідка УНІАН. «ПриватБанк» (Дніпро) працює на ринку України з 1992 року і є найбільшим банком за обсягом активів.

Кабінет міністрів 18 грудня прийняв рішення націоналізувати банк, керуючись підсумками засідання Ради національної безпеки і оборони за пропозицією Національного банку України.

3 січня Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings повідомило, що довгостроковий рейтинг емітента (РДЕ) «ПриватБанку» у національній валюті та національний рейтинг залишаються колишніми, бо у Fitch наразі недостатньо інформації про результати його капіталізації. Рейтинг життєздатності ПриватБанку також збережено на рівні «Е», оскільки рекапіталізація банку не була завершена на момент підтвердження рейтингів.

Fitch очікує, що перегляд й оновлення рейтингу дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті та рейтингу життєздатності банку відбудеться після отримання остаточної інформації про його кредитне становище після рекапіталізації. Зниження довгострокового рейтингу дефолту емітента ПриватБанку (Дніпро) із «CCC» до «RD», за даними агентства, є необхідною технічною процедурою пов'язаною з особливостями націоналізації банку.