Переговори щодо Сирії відбудуться в Астані 23 січня - глава МЗС Туреччини

18:12, 04 січня 2017

Київ. 4 січня. УНІАН. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що переговори про мирне врегулювання війни у Сирії відбудуться 23 січня в Астані (Казахстан).

Про це передає Deutsche Welle.

"Ми напружено працюватимемо задля політичного рішення", - заявив Чавушоглу.

Також він сказав, що війська президента Сирії Башара аль-Асада повинні дотримуватися перемир'я так само, як і бойовики-шиїти, яких підтримує Іран і які виступають на боці Асада.

Водночас Туреччина застерігає від можливого провалу мирного процесу, імовірно, посилаючись на нещодавні заяви опозиційних режиму Асада повстанців про порушення військовими режиму тиші.

"Якщо ми не зупинимо збільшення порушень (перемир'я), процес у Астані може провалитися", - заявив турецький міністр.

Туреччина найближчим часом очікує прибуття до Анкари російських експертів для підготовки до переговорів. Наприкінці 2016 року Росія спільно з турецькою стороною виступила гарантом перемир'я в Сирії, запровадженого з 30 грудня, однак режим тиші неодноразово порушували сирійські урядові війська, через що частина повстанців заявила про призупинення підготовки до мирних переговорів.

Москва і Тегеран є близькими прихильниками Башара аль-Асада, сприяючи збереженню його режиму воєнними методами. Анкара ж надає допомогу опозиційним силам у боротьбі проти джихадистів, одночасно протидіючи загонам курдських повстанців.

Джерело: http://dw.com/p/2VFmY