ГПУ направила до суду обвинувальний акт щодо екс-керівника управління громадської безпеки, який наказував застосовувати силу до «майданівців»

17:42, 04 січня 2017

Київ. 4 січня. УНІАН. Генеральна прокуратура України направила до Печерського райсуду столиці обвинувальний акт стосовно екс-керівника управління громадської безпеки Головного управління МВС України в Києві Олега Мариненка, який віддавав накази про застосування сили до «майданівців».

Як повідомили УНІАН в Управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, підозрюваному інкримінується організація виконання 30 листопада 2013 року завідомо незаконного наказу на силове звільнення Майдану Незалежності у м. Києві від учасників акції протесту, що призвело до тяжких наслідків. Також йому інкримінується передача цього наказу виконавцям – бійцям спецпідрозділу «Беркут», унаслідок виконання якого понад 80 мітингувальникам було завдано тілесні ушкодження.

Крім того, вказана особа підозрюється у відданні 1 грудня 2013 року завідомо незаконного наказу підконтрольним працівникам спецпідрозділу «Беркут» та військовослужбовцям внутрішніх військ МВС України на застосування фізичної сили та спеціальних засобів до учасників акції протесту та журналістів, які перебували на вулиці Банковій, унаслідок чого заподіяно тілесні ушкодження 29 мітингувальникам та 22 представникам засобів масової інформації.

Також щодо подій 1 грудня 2013 року екс-керівнику управління громадської безпеки столичного главку міліції інкриміновано неналежне виконання службових обов’язків, внаслідок чого 26 бійців внутрішніх військ та патрульно-постової служби отримали тілесні ушкодження.

Проти колишнього посадовця відкрито кримінальне провадження за ознаками правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 171, ч. 4 ст. 41, ст. 340, ч. 1 та ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України.

У Генпрокуратурі нагадали, що за результатами розслідування подій, що відбулись 1 грудня 2013 р. на вул. Банковій у Києві, в організації розгону протестувальників та застосування до них насильства повідомлено про підозру п’ятьом особам з числа керівництва держави та правоохоронних органів та п’ятьом правоохоронцям (з них трьом керівникам підрозділів), які виконували ці протиправні дії.

Досудове розслідування, спрямоване на встановлення інших організаторів та виконавців злочинів, вчинених під час цих подій, триває.

*** Про те, що у зазначеному розслідуванні щодо незаконних наказів на застосування сили до учасників акції протесту і журналістів мова йде саме про екс-керівника управління громадської безпеки ГУ МВС у м. Києві Олега Мариненка, у червні 2016 року кореспондента УНІАН повідомило джерело в Генпрокуратурі.