Тернопіль майже дві години був знеструмлений через аварію на високовольтній лінії

17:08, 04 січня 2017

Тернопіль. 4 січня. УНІАН. Тернопіль сьогодні вдень впродовж майже двох годин був майже повністю знеструмлений через аварію на високовольтній лінії, яка сталася через сильний порив вітру.

Як повідомив УНІАН головний інженер компанії «Тернопільобленерго» Степан Бартків, через сильний вітер сталося знеструмлення і, як наслідок, у місті не працювали світлофори, припинив роботу електротранспорт, не могли працювати магазини та інші заклади.

«Через сильні пориву вітру обірвався грозозахисний трос на одній з ліній, відтак сталося коротке замикання та обрив проводу на іншій. Після цього відімкнулася третя лінія внаслідок наближення проводів до траверси, що спричинило коротке замикання. Таким чином, були знеструмлені три з чотирьох високовольтних підстанцій Тернополя», – розповів Бартків.

За його даними, через зникнення струму у трьох високовольтних лініях електропередач на 110 кВ, без електропостачання залишилися три високовольтні підстанції 110/10 кВ – «Промислова», «Галицька» та «Загребелля» – які забезпечують подачу струму в місто.

«Без електропостачання перебувала більша частина споживачів міста Тернополя та частково навколишніх сіл. Електропостачання було лише в тієї частини споживачів котрі отримують електроенергію від підстанції «Радіозавод», – зазначив Бартків.

Наразі електропостачання в місті відновлено, а пошкоджені електролінії ремонтують.