У Сумах причиною вибуху у багатоповерхівці стало умисне втручання до системи газопостачання – «Сумигаз»

16:54, 04 січня 2017

Суми. 4 січня. УНІАН. У Сумах вибух у багатоповерхівці, внаслідок якого одна людина загинула, а 10 осіб отримали травми, спричинило умисне втручання до системи газопостачання будинку.

Про це УНІАН повідомила сьогодні, 4 січня, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою газопостачальної компанії «Сумигаз» Анастасія Шимаріна.

«За попередніми даними Головного управління ДСНС у Сумській області, причиною вибуху в будинку по вул. Металургів, 24 став витік природного газу. Фахівці компанії «Сумигаз» зафіксували умисне втручання до системи газопостачання», - зазначила Шимаріна.

Згідно із повідомленням, за інформацією фахівців аварійно-диспетчерської служби, газова система в будинку по вул. Металургів 24 не пошкоджена. У квартирі, що, за попередніми даними, є епіцентром вибуху, газова плита була від’єднана ще до моменту вибуху. Зазначений факт свідчить про втручання до системи газопостачання, що стало ймовірною передумовою вибуху.

«Фахівці компанії «Сумигаз» включені до складу штабу, який ліквідує наслідки вибуху. Після розбирання усіх завалів службами управління ДСНС у Сумській області, отримавши висновки експертів та дозвіл на відновлення газопостачання, бригади аварійно-диспетчерської служби «Сумигазу» невідкладно розпочнуть роботи з перевірки герметичності газових мереж і справності всіх газових приладів для подальшого відновлення газопостачання мешканцям будинків», - сказала Шимаріна.

Як повідомляв УНІАН, у м. Суми у вівторок, 3 січня, о 20.14 в десятиповерховому житловому будинку на вулиці Металургів, 24, стався вибух, попередньо, побутового газу. Загинула жінка. Окрім того, в четвертому під’їзді будинку зруйновано перекриття між 6-7 поверхами, пошкоджено перекриття між 5-6, 7-8 поверхами, міжкімнатні стіни, вікна будинку з 5-го по 8-й поверхи, вікна сусідніх будинків, автотранспорт, що перебував у дворі. Загалом пошкоджень зазнали 5 квартир.

Вказані відомості сьогодні, 4 січня, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження чужого майна, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

На місці події розгорнуто пересувний пункт обігріву. Проведено евакуацію 33 мешканців будинку з їхнім подальшим розселенням. Всього у будинку проживає 432 мешканці, з яких потребували розселення 101 особа: 48 осіб відселено до готелю, решта 53 особи самостійно переселилися до родичів. До проведення робіт залучено 212 осіб та 33 одиниці техніки.

В організації вибуху в багатоповерхівці підозрюється 59-річний пенсіонер, який проживав у квартирі на 7-му поверсі: свою вину він визнав. За інформацією прокуратури області, оскільки підозрюваний перебуває на постійному обліку у психіатра з відповідним діагнозом, представники правоохоронних органів зараз перевіряють надану ним інформацію.