Останки Петлюри, Коновальця та Бандери треба повернути в Україну - Кириленко

16:21, 04 січня 2017

Київ. 4 січня. УНІАН. Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко вважає, що останки діяча Української революції 1917-21 років, голови Директорії Української народної республіки (УНР) Симона Петлюри, засновника Організації українських націоналістів (ОУН), визначного українського військового і політичного діяча Євгена Коновальця та провідника ОУН Степана Бандери треба повернути в Україну.

Про це віце-прем'єр написав у Twitter.

"Сумна історія з Олесем знову ставить у порядок денний створення національного пантеону. Треба повернути в Україну Петлюру, Бандеру, Коновальця", - вважає Кириленко.

Згодом він додав, що "майбутній національний пантеон має обов'язково поєднати у собі пам'ять про героїв визвольних змагань та наших сучасників-героїв АТО".

Як повідомляв УНІАН, питання з перепохованням видатних українців, які емігрували з України і були поховані за кордоном, постало після того, як днями у Чехії були примусово ексгумовані останки українського митця Олександра Олеся.

***Петлюру було вбито у Парижі 1926 році, його поховали на паризькому цвинтарі Монпарнас. Коновалець був вбитий у 1938 році у нідерландському місті Роттердам, де і був похований. Бандеру вбили у Мюнхені у 1959 році. Він похований на мюнхенському цвинтарі Вальдфрідгоф.