Ініціатива заборони на в’їзд Ле Пен в Україну у відповідь на її скандальну заяву про Крим є лише одним з інструментів реагування - СБУ

12:24, 04 січня 2017

Київ. 4 січня. УНІАН. Керівник апарату СБУ Олександр Ткачук заявляє, що ініціатива заборони на в’їзд кандидату у президенти Франції від ультраправої партії «Національний фронт» Марін Ле Пен в Україну у відповідь на її скандальну заяву про Крим є лише одним з інструментів реагування на подібні заяви.

Про це Ткачук сказав у коментарі УНІАН.

«В даному разі цей крок (ініціатива щодо заборони на в’їзд в Україну – УНІАН) – це, в першу чергу, наша оцінка таким висловлюванням Ле Пен, але це не означає, що якісь інші інструментарії не можуть чи не будуть застосовані у цьому випадку чи будь-яких інших схожих ситуаціях», - нагодосив він.

«Це не поодинокий приклад. На жаль, навіть деякі європейські очільники не приховують свою симпатію до Росії, навіть незважаючи на те, що ця позиція суперечить територіальній цілісності України», - зауважив Ткачук.

«Заборона в’їзду – це один з інструментів, тобто є цілий арсенал засобів і заходів реагування на такі заяви. Якщо мова йде про офіційну позицію якоїсь із столиць, то ми працюємо через міжнародні організації, через ООН і у двосторонньому порядку відповідним чином вибудовуємо офіційні стосунки з тими державами, які, на жаль, таким чином сформували своє ставлення до збройної агресії Росії проти України», - заявив він.

Як повідомляв УНІАН, Ле Пен заявила, що не вважає анексію Криму Росією незаконною. «Я абсолютно не вважаю, що була незаконною анексія: був референдум, жителі Криму побажали приєднатися до Росії», - сказала вона.

Після цього у Службі безпеки України не виключили встановлення Ле Пен заборони на в'їзд до України через її заяву щодо Криму.

«Якщо мова йшла б про офіційного діяча, був би виклик посла, нота протесту. Що стосується СБУ, ми залишаємо право діяти відповідно до тих висновків, яких дійдемо. Це може бути і заборона в'їзду на територію нашої держави цій особі, інші обмеження, які можуть стосуватися іноземців», - зазначав Ткачук.