СБУ направила в МЗС лист для погодження заборони на в’їзд Марін Ле Пен до України

12:01, 04 січня 2017

Київ. 4 січня. УНІАН. СБУ направила в МЗС лист для погодження заборони на в’їзд до України кандидату у президенти Франції від ультраправої партії «Національний фронт» Марін Ле Пен.

Про це в коментарі УНІАН заявив керівник апарату СБУ Олександр Ткачук.

«Ми направили лист до МЗС 3 січня для погодження нашої позиції щодо заборони в’їзду на територію України для пані Ле Пен. Це штатна процедура, особливо коли мова йде про політиків іноземної держави. Тобто, зовнішньополітичні аспекти - ми їх обов’язково враховуємо. Ми завжди поважаємо позицію наших колег з МЗС», - заявив він.

«Я думаю, що, можливо, навіть сьогодні вже буде позитивна відповідь, і наша ініціатива буде підтримана», - додав Ткачук.

За його словами, висловлювання Ле Пен про Крим повинні мати наслідки, проте, зазначив він, цей політик не є представником офіційної влади Франції.

Як повідомляв УНІАН, Ле Пен заявила, що не вважає анексію Криму Росією незаконною.

«Я абсолютно не вважаю, що була незаконною анексія: був референдум, жителі Криму побажали приєднатися до Росії», - сказала вона.

Після цього у Службі безпеки України не виключили встановлення Ле Пен заборони на в'їзд до України через її заяву щодо Криму.

«Якщо мова йшла б про офіційного діяча, був би виклик посла, нота протесту. Що стосується СБУ, ми залишаємо право діяти відповідно до тих висновків, яких дійдемо. Це може бути і заборона в'їзду на територію нашої держави цій особі, інші обмеження, які можуть стосуватися іноземців», - зазначав керівник апарату СБУ.