Українські банки видали «теплі» кредити 629 ОСББ на 77,5 млн грн – Держенергоефективності

11:11, 04 січня 2017

Київ. 4 січня. УНІАН. Українські банки з початку реалізації державної програми часткової компенсації вартості кредитів на термомодернізацію і заходи з підвищення енергоефективності в житловому секторі видали кредити 629 об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на загальну суму 77,5 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності).

Згідно з повідомленням, урядовою програмою енергоефективності скористалося 629 ОСББ, а це близько 50 тис. сімей. Всього ОСББ залучили 77,5 млн грн кредитних коштів на проведення різноманітних заходів з енергозбереження: утеплення фасадів, підвалів, горищ, покрівель, фундаменту, облаштування індивідуальних теплових пунктів (ІТП), встановлення приладів обліку, заміна вікон і дверей, модернізація освітлення у під'їздах тощо.

За даними відомства, найактивніше займаються енергозбереженням ОСББ у Дніпропетровській області – тут участь у програмі взяли 67 ОСББ. У той же час, найбільшу суму коштів на енергоефективні заходи, а саме – 16,62 млн грн, залучили ОСББ у Волинській області.

Крім того, у період з 26 по 30 грудня 2016 року, незважаючи на наближення новорічних свят, до урядової програми з енергоефективності приєдналися ще 13 ОСББ. Разом вони залучили 1,6 млн грн на впровадження заходів з енергоефективності в багатоповерхівках.

Як повідомляв УНІАН, банки з жовтня відновили видачу «теплих» кредитів на придбання фізособами енергоефективних матеріалів і устаткування з 35-відсотковим відшкодуванням, яку з липня тимчасово призупинили, оскільки державних коштів, передбачених на зазначені цілі, вистачило для виплати компенсації лише за кредитами, виданими до 5 липня.