Вільні та чесні вибори на Донбасі можливі після виведення російських військових і повернення Україні контролю над кордоном - Клімкін

10:18, 04 січня 2017

Київ. 4 січня. УНІАН. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що вільні та чесні вибори на Донбасі можливі лише після виведення російських військових і повернення Україні контролю над кордоном.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав в Маріуполі на спільному брифінгу з діючим головою ОБСЄ, міністром європейських, інтеграційних та закордонних справ Австрії Себастьяном Курцем.

"Ми всі розуміємо, що ми маємо примусити Росію все ж таки виконати Мінські домовленості", - заявив Клімкін.

"Це виглядає начебто просто: припиніть врешті-решт стріляти, припиніть обстріли, надайте ОБСЄ, місії, яка так наполегливо працює, повний доступ до території Донбасу і до неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, щоб у нас врешті-решт припинився цей потік і російських регулярних військ, і найманців, зброї і нескінченних боєприпасів", - наголосив міністр.

"Врешті-решт віддайте заручників, допустить хоча б Червоний Хрест та міжнародні гуманітарні організації і дайте можливість допомагати людям на території окупованого Донбасу", - сказав Клімкін.

За його словами, саме від виконання цих умов залежатиме проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей.

"І коли хоча б це буде виконано, коли будуть досягнуті безпекові умови для того, щоб просуватися далі, починаємо готувати вільні й чесні вибори, але реальні вибори на території окупованого Донбасу", - наголосив Клімкін.

Також він зауважив, що потрібні зусилля всього цивілізованого світу, щоб змусити Росію виконати Мінські угоди.

Клімкін відзначив роль ОБСЄ, яка потрібна для початку підготовки проведення вільних і чесних виборів.