Печерський суд відмовив у відводі судді Карабаню й розпочав засідання з розгляду клопотання про арешт Курченка - адвокат

19:48, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Печерський райсуд Києва відмовив у відводі судді Володимиру Карабаню й розпочав засідання з розгляду клопотання прокуратури про арешт бізнесмена-втікача Сергія Курченка.

Про це адвокат Курченка Юрій Сухов написав на своїй сторінці в Facebook.

"Заявили відвід судді Карабаню, який розглядає клопотання про обрання третього!!!!! арешту Курченка С. В. Мотивація проста, суддя почав розглядати клопотання до того, як його вручили стороні захисту, що дуже схоже на створення переваги стороні обвинувачення! Мені здається, що зараз почнеться метушня з приводу прискорення розгляду цього відводу, навіть без участі захисників, хоча частиною заяви про відвід було клопотання про розгляд у присутності сторони захисту", - зазначив він.

Адвокат стверджує, що клопотання про відвід судді розглянули за його відсутності.

"Хто б сумнівався. Відвід судді Карабаня розглянули в Печерському суді без моєї участі та відмовили в задоволенні позову. Карабань відразу після цього почав засідання з розгляду клопотання прокуратури про третій арешт Курченка С. В. без моєї участі. І переніс засідання на сьогодні !!!!! після закінчення робочого дня на 18.30", - повідомив пізніше Сухов.

Як повідомляв УНІАН, Печерський райсуд Києва раніше сьогодні не зміг обрати Курченку запобіжний захід через відвід судді Карабаня, заявлений адвокатом Суховим. Засідання було перенесено на невизначений термін у зв'язку з тим, що Сухов заявив відвід судді.

Нещодавно Печерський суд вже виніс рішення щодо взяття під варту Курченка, проте Апеляційний суд Києва скасував це рішення, і Генпрокуратура повторно звернулася до Печерського райсуду з клопотанням про взяття його під варту.

Раніше СБУ виявила факти безпосередньої причетності Курченка до реалізації злочинних механізмів з придбання на користь холдингу СЄПЕК, підконтрольного бізнесмену, медіаресурсу UMH group, футбольного клубу «Металіст», Одеського нафтопереробного заводу й мережі автозаправок SparschweinGmbH & Co в Німеччині (170 об'єктів).

Під час розслідування було заарештовано особисті рахунки Курченка, його рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,5 млрд грн.

Господарський суд Києва наприкінці листопада 2015 року зняв арешт з коштів та майна компанії СЄПЕК.

У квітні 2014 року Курченко був оголошений в міжнародний розшук.