Посол Великої Британії в ЄС подав у відставку

19:35, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Британський посол в Європейському союзі Айван Роджерс оголосив про відставку.

Як повідомляє ВВС, на даний момент причини відставки не розголошуються.

Передбачалося, що Роджерс, який був призначений постійним представником Великої Британії в ЄС у 2013 році, відіграє ключову роль у переговорах з "брексіту", які, як очікується, почнуться у найближчі місяці.

Лейборист Хіларі Бенн, який очолює спеціальний комітет з "брексіту", сказав, що Роджерс пішов у відставку у критичний момент, і закликав уряд поквапитися у пошуках заміни.

У середині грудня Роджерс говорив, що узгодження торгових документів між Великою Британією та ЄС, яке необхідне у зв’язку із майбутнім "брексітом", може затягнутися до середини 2020-х років.

Як тоді стало відомо, Роджерс попередив уряд, що в Європі дійшли єдиної думки про те, що торговельна угода може бути не узгоджена до середини 2020-х років.

Посол попередив, що документ може бути у кінцевому підсумку відкинутий національними парламентами країн ЄС.

У ході переговорів щодо "брексіту" з ЄС і третіми країнами Великій Британії належить укласти десятки нових торговельних угод, щоб зберегти свою участь в єдиному ринку Євросоюзу та особливі умови торгівлі з іншими країнами.

У червні близько 52% громадян Великої Ббританії проголосували на референдумі за вихід країни з ЄС. Британський прем'єр-міністр Тереза Мей, яка прийшла на зміну Девіду Камерону, що пішов у відставку після референдуму, спочатку говорила, що Британія формально почне процес виходу з Євросоюзу до кінця 2016 року.

Потім, на початку жовтня, Мей на щорічній конференції в Бірмінгемі сказала, що Британія подасть до ЄС заявку про вихід до кінця першого кварталу 2017 року.

На 9-10 березня у Брюсселі заплановано саміт ЄС – можливо, Мей заявить про початок процедури виходу саме під час саміту.

Відповідно до статті 50 Лісабонського договору переговори про вихід країни з ЄС можуть тривати два роки з моменту подачі заявки, а потім цей термін можна продовжити, але тільки зі згоди всіх країн союзу.

Джерело: http://www.bbc.com/russian/news-38499211