Шістьох екс-депутатів Верховної Ради Криму судитимуть у Деснянському суді Києва

19:21, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Шістьох колишніх депутатів Верховної Ради Криму, які обвинувачуються у державній зраді, судитимуть у Деснянському районному суді міста Києва.

Відповідне рішення ухвалив сьогодні Апеляційний суд міста Києва.

Так, суд ухвалив обвинувальні акти у кримінальному провадженні за обвинуваченням екс-депутатів ВР Криму Анатолія Заїченка, Єфима Фікса, Сергія Шувайникова, Едіпа Гафарова, Сергія Цекова та Григорія Іоффе у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада), направити до Деснянського райсуду Києва для розгляду по суті.

Також, згідно з ухвалою Апеляційного суду, для розгляду по суті до Подільського районного суду міста Києва буде направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням у державній зраді колишнього депутата ВР Криму Костянтина Бахарєва.

Разом з тим Апеляційний суд переніс на 10 січня розгляд клопотань про визначення суду, який буде розглядати обвинувальні акти стосовно ще двох колишніх кримських депутатів - Віталія Нахлупіна та Світлани Савченко.

Як повідомляв УНІАН, 30 грудня 2016 року прокуратурою АР Крим було направлено до суду справи проти 11 колишніх депутатів ВР Криму за обвинуваченням у державній зраді.

Йшлося про Сергія Цекова, Світлану Савченко, Костянтина Бахарєва, Едіпа Гафарова, Анатолія Заїченка, Ремзі Ільясова, Григорія Іоффе, Володимира Кличнікова, Віталія Нахлупіна, Єфима Фікса, Сергія Шувайникова.

За даними прокуратури, під час розслідування кримінальних проваджень отримано беззаперечні докази того, що у березні 2014 року вони надали допомогу та сприяли окупації Криму. Зокрема, депутати незаконно прийняли ряд постанов, в результаті чого було створено нелегітимне державне утворення «Республіка Крим». Вказаним обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Апеляційний суд Києва 3–4 січня мав визначити суди, які розглядатимуть обвинувальні акти стосовно 11 колишніх депутатів. Таким чином, сьогодні Апеляційний суд розглянув клопотання щодо 9 екс-депутатів.