В Києві до автоматизованої системи керування дорожнім рухом підключено 215 світлофорів із понад 600 наявних у місті – КМДА

18:48, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. Станом на 3 січня 2017 року до автоматизованої системи керування дорожнім рухом (АСКДР) підключено 215 світлофорів із понад 600 наявних у столиці, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що в центрі міста на сьогодні запрацював новозбудований світлофорний об’єкт у місці примикання вулиці Леонтовича до вулиці Богдана Хмельницького, який також уже включений до АСКДР.

Система АСКДР охоплює переважно центральні райони та декілька важливих магістралей, що дозволяє забезпечувати їх злагоджену роботу – як шляхом синхронізації фаз сигналів кількох світлофорів, так і через упровадження маршрутів у режимі «Зелена хвиля».

Головною підставою для встановлення світлофора на перехресті вулиць Хмельницького та Леонтовича стали регулярні затори на бульварі Тараса Шевченка через низьку пропускну здатність вулиці Леонтовича, пояснюють у КМДА. Як наслідок, автомобілі під час руху з бульвару наліво на вулицю Леонтовича накопичувалися на тому перехресті, що ускладнювало рух бульваром.

«Наразі в центральній частині міста інтенсивність руху як автомобілів, так і пішоходів дуже висока, тож впорядкування руху за допомогою світлофорів – цілком дієвий метод поліпшення ситуації із заторами. При цьому пішохідні переходи лишаються наземними – а отже, доступними для всіх категорій пішоходів, у тому числі й людей з обмеженою мобільністю», – прокоментував директор КП «Київдорсервіс» Віктор Черній.

Як повідомляв УНІАН, у 2007 році в Києві влада розпочала реалізувати низку проектів для підвищення пропускної здатності вулично-дорожньої мережі та зменшення кількості заторів у місті. Зокрема, це будівництво автоматизованої системи керування дорожнім рухом (АСКДР), створення автоматизованої системи управління транспортом (АСУТ) та будівництво автоматизованої інформаційної системи керування дорожнім рухом (електронні табло, керовані дорожні знаки, детектори транспорту та метеонагляд).

У рамках цієї програми створено Центр вдосконалення організації дорожнього руху та його безпеки при КП «Київдорсервіс», який, зокрема, синхронізує роботу світлофорних об’єктів.