У СБУ не виключають заборони в'їзду в Україну кандидату в президенти Франції Ле Пен за заяву щодо Криму

17:37, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. У Службі безпеки України не виключають заборони в'їзду в Україну кандидату на посаду президента Франції Марін Ле Пен за заяву, що анексія Криму не була незаконною.

Про це в коментарі УНІАН заявив керівник апарату СБУ Олександр Ткачук.

За його словами, подібні заяви окремих політиків не є припустимими, не відповідають міжнародним реаліям, проте ця заява не є офіційною заявою влади Французької Республіки.

«Якщо мова йшла б про офіційного діяча, був би виклик посла, нота протесту. Що стосується СБУ, ми залишаємо право діяти відповідно до тих висновків, яких дійдемо. Це може бути і заборона в'їзду на територію нашої держави цій особі, інші обмеження, які можуть стосуватися іноземців», - сказав Ткачук.

«Але першу скрипку в цьому питанні має відігравати Міністерство закордонних справ України, щодо надання оцінки таким політичним заявам», - додав він.

Як повідомляв УНІАН, раніше Ле Пен заявила, що не вважає анексію Криму Росією незаконною. «Я абсолютно не вважаю, що була незаконною анексія: був референдум, жителі Криму побажали приєднатися до Росії», - сказала лідер ультраправої партії «Національний фронт».