Інцидент з Пашинським поки що має попередню кваліфікацію - прокуратура

16:12, 03 січня 2017

Київ. 3 січня. УНІАН. У прокуратурі Київської області заявляють, що інцидент з народним депутатом Сергієм Пашинським, під час якого нардеп використав вогнепальну зброю, поки що має попередню кваліфікацію.

Про це сказав на брифінгу прокурор Київської області Дмитро Чібісов.

«Це попередня кваліфікація, яка була визначена безпосередньо органом, який розпочав розслідувати цю справу, ми наразі встановлюємо всі обставини. За результатами конкретного чіткого визначення дій кожної з осіб ми зможемо достеменно сказати, які наявні ознаки складу злочину. Наразі ще проводиться розслідування, пройшло не так багато часу, щоб говорити категорично про склад злочину, але однозначні висновки довго чекати не доведеться», - сказав Чібісов.

За його словами, на сьогодні проводяться всі необхідні слідчі дії. «Наразі призначено низку експертиз, зокрема, судово-медичну експертизу, криміналістичну, трасологічну, балістичну. Крім того, проводиться низка слідчих дій, зокрема, допити», - сказав прокурор.

Чібісов зазначив, що Пашинський мав дозвіл на зброю.

«Зброя мала дозвіл, її вилучено, вилучено набої і все, що мав депутат щодо цієї зброї. Наразі направлено запити з метою офіційного підтвердження видачі цієї зброї до тих органів, які її видавали, і підтвердження тих дозволів, які в нього були», - сказав Чібісов.

Він також повідомив, що наразі відпрацьовані повністю всі особи, які причетні до інциденту, але назвати їх кількість прокурор відмовився, посилаючись на те, що це може вплинути на об’єктивність розслідування. "Сподіваємося за 2 місяці провести розслідування", - додав Чібісов.

Він нагадав, що інцидент, в якому брали участь 4 особи, відбувся на території селища Хлепча о 17:00. "Двоє з них на авто "Мерседес" (нардеп і його дружина) і двоє, що знаходилися біля іншого транспортного засобу - мікроавтобуса "Фольксваген". Мікроавтобус стояв на неосвітленій дорозі, "Мерседес" його об'їжджав. Було зроблено зауваження про те, що не ввімкнені габаритні вогні і відсутній знак аварійної зупинки. Під час цих зауважень виникла перепалка, потім виникла ситуація, при якій нардеп використав вогнепальну зброю "Глок 19", - сказав прокурор.

Як повідомляв УНІАН, 31 грудня 2016 року на Київщині стався інцидент між депутатом Пашинським і мешканцем Васильківщини, в результаті якого політик застосував вогнепальну зброю. Про це сам депутат повідомив на своїй сторінці Facebook.

Речник поліції Київської області Микола Жукович повідомив, що за фактом інциденту розпочато кримінальне провадження за ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганські дії). Представник поліції зауважив, що Пашинський застосував зареєстровану зброю.

Водночас потерпілий В'ячеслав Хімікус, якому Пашинський прострелив ногу, стверджує, що політик порушував правила поводження із зброєю, і куля випадково влучила в ногу, а не в тулуб.